Sonic therapy

Dźwięki gongów w terapeutycznych technikach gry znane są od tysiącleci. Już starożytni odkryli, że rozpiętość częstotliwości ich brzmienia jest nieporównywalna z żadnym innym instrumentem. Ich oddziaływanie na ludzkie ciało ma właściwości regulacyjne i terapeutyczne – według ostatnich odkryć naukowych wibracje dźwięku gongów integrują nasz organizm na poziomie komórkowym. Powodują zbalansowanie całego systemu, ułatwiają osiągnięcie zdrowej równowagi energetycznej oraz pozbywają wszelkich destrukcyjnych napięć, blokad i przykurczy.

Uznaje się, że regularna „kąpiel w dźwięku gongów” ma zbawienne działanie nie tylko dla naszego układu nerwowego, ale jest również niezwykle pomocna w wyczyszczeniu organizmu z energetycznych toksyn i sprzyja łatwiejszemu osiągnięciu stanu medytacyjnego umysłu. Głębokie dźwięki gongów wpływają uspokajająco  relaksująco zarówno na ciało, jak i na psychikę, obniżają częstotliwość fal mózgowych oraz wspierają naturalne procesy leczenia.

Sonic therapy to koncerty na ręcznie kutych gongach z towarzyszeniem tradycyjnych instrumentów takich, jak: dzwonki zen, misy grające, dzwonki rurowe, dzwonki koshi, kalimba, bębenek udu, tongue, talerzyki, kij deszczowy oraz grzechotki z łupin daktyli. Na instrumentach grają: Jarosław Gibas i Dorota Mrówka.

Koncert terapeutyczny trwa około 60 minut, zawiera także krótkie wprowadzenie teoretyczne. Zawsze ma charakter improwizacji, jest niepowtarzalny i unikatowy. Grający nie odtwarzają żadnej partytury, zawsze tworzą a vista, dostosowując nastrój, tempo oraz dobór instrumentów do energii i indywidualnych potrzeb uczestnika.
Sesja odbywa się na leżąco, na macie. Zapewniamy koce, wałki i poduszki. Zalecany jest wygodny, luźny strój.

Umów spotkanie:
Dorota Mrówka
dorota@fundacjahs.org
tel. 607 168 262

Zobacz fragment koncertu na gongach: