Kąpiel w dźwięku gongów

Dźwięki gongów wykorzystywane są w dźwiękoterapii od bardzo dawna. Ich oddziaływanie na ludzkie ciało ma właściwości regulacyjne i terapeutyczne – według ostatnich odkryć naukowych wibracje dźwięku gongów integrują nasz organizm na poziomie komórkowym, ułatwiają osiągnięcie wewnętrznej równowagi, uspokajają oraz pozwalają pozbyć wszelkich destrukcyjnych napięć, blokad i przykurczy w ciele.

Uznaje się, że regularna „kąpiel w dźwięku gongów” ma zbawienne działanie dla naszego układu nerwowego,  ponieważ sprzyja wyciszeniu umysłu oraz wejściu w stan uważnej obecności (mindfulness). Głębokie dźwięki gongów wpływają uspokajająco zarówno na ciało, jak i na psychikę, obniżają częstotliwość fal mózgowych oraz wspierają naturalne procesy leczenia.

Dźwięki gongów ułatwiają także zasypianie i korzystnie wpływają na jakość snu.

Kąpiel w dźwiękach gongów to koncerty na ręcznie kutych gongach z towarzyszeniem tradycyjnych instrumentów takich, jak: dzwonki zen, misy grające, dzwonki rurowe, dzwonki koshi, kalimba, tongue drum, talerzyki, kij deszczowy oraz grzechotki z łupin daktyla.

 

Koncert terapeutyczny trwa około 60 minut, zawiera także krótkie wprowadzenie teoretyczne. Zawsze ma charakter improwizacji, jest niepowtarzalny i unikatowy. Grający dostosowuje na bieżąco nastrój, tempo oraz dobór instrumentów do energii i indywidualnych potrzeb uczestnika.
Sesja odbywa się na leżąco, na macie. Zapewniamy koce, wałki i poduszki. Zalecany jest wygodny, luźny strój.

W koncercie mogą jednocześnie wziąć udział 2 osoby.
Koszt: 150 zł/1 osobę